Czy warto skorzystać z mobilnej wulkanizacji?

Czy warto skorzystać z mobilnej wulkanizacji

W ostatnich latach zakres usług świadczonych przez pomoc drogową zdecydowanie się rozszerzył. Wśród oferowanego wsparcia znalazła się wulkanizacja mobilna, czyli serwis opon wykonywany bezpośrednio na miejscu zdarzenia. To możliwe w wielu przypadkach, gdy doszło do pęknięcia, przebicia opony i innych usterek uniemożliwiających dalszą bezpieczną i komfortową jazdę. Zobacz, kiedy warto skorzystać z wulkanizacji mobilnej, a kiedy niezbędne będzie odwiedzenie warsztatu samochodowego osobiście. 

Wydarzenie na drodze spowodowało, że nie możesz kontynuować swojej podróży? Może doszło do uszkodzenia opony, jej przebicia, pęknięcia? A może stało się coś innego, co wymaga interwencji doświadczonego wulkanizatora? Zamiast organizować pomoc na własną rękę, wezwij pomoc drogową. 

W czym pomaga mobilna wulkanizacja?

Usługa mobilnej wulkanizacji jest świadczona przez pomoc drogową i polega na doraźnym wsparciu kierowców, którzy utknęli z powodu awarii kół lub opon. Obejmuje ono:

 • wymianę opon w autach ciężarowych, dostawczych, osobowych,
 • konsultację mechaniczną,
 • pompowanie opon,
 • zabranie koła do warsztatu i dostarczenie z powrotem właścicielowi po naprawie.

Zakres prac jest zawsze ustalany indywidualnie i na tej podstawie wyceniany. Opcja bezpłatnej pomocy drogowej dotyczy kierowców, którzy:

 • ucierpieli w wyniku kolizji i naprawa jest pokrywana z OC sprawcy,
 • mają wykupione rozszerzone ubezpieczenie AC i Assistance.

Usługi wulkanizacyjne świadczone w warsztacie

Generalnie większość usług wulkanizacyjnych jest świadczonych bezpośrednio w warsztatach po wcześniejszym umówieniu. Dotyczy to naprawy opon uszkodzonych oraz wymiany kół z letnich na zimowe i odwrotnie. Także wyważanie, optymalizacja, pompowanie, wymiana wentyli, prostowanie felg, przekładki to czynności, które można zaplanować na konkretny dzień. Jeżeli chcesz z nich skorzystać, nie wzywaj serwisu mobilnego. Pamiętaj, że działa on tylko w razie nagłych i nieprzewidzianych zdarzeń drogowych. Wiele czynności wymaga dostępu do kanału i profesjonalnych narzędzi, które znajdują się na wyposażeniu warsztatów. 

Dlaczego warto skorzystać z mobilnej wulkanizacji?

Warto wiedzieć, że istnieje taka usługa jak mobilna wulkanizacja i jest ona dostępna w wielu miejscach z dojazdem do klienta. Gdy do zdarzenia dojdzie pod Twoim domem, na miejskim parkingu czy w trasie, wówczas:

 • nie musisz angażować nikogo z rodziny,
 • nie musisz samodzielnie martwić się wymianą czy naprawą koła,
 • możesz otrzymać pomoc szybko i sprawnie,
 • możesz po naprawie kontynuować podróż,
 • płacisz mniej, bo nie ponosisz kosztów holowania do warsztatu.

O zakres świadczonych usług, cenę i rodzaj oferowanego wsparcia zapytaj, dzwoniąc na całodobowy numer awaryjny pomocy drogowej.